HomeGasztronómiaGasztroNégy üveg alkohol miatt zárnak be egy pubot

Négy üveg alkohol miatt zárnak be egy pubot

budapesti Caledonia Skót PubNégy üveg felbontott és a raktárban tárolt alkohol miatt 40 ezer forint bírsággal és 60 napos bezárással büntette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a budapesti Caledonia Skót Pubot. A bár túlzónak tartja a büntetést.

{module 221}

A VI. kerületi skót pub azután került furcsa helyzetbe, hogy felkérést kapott, az Iparművészeti Múzeumban biztosítsák a vendégek étel-ital ellátását a júliusi Múzeumok Éjszakáján. A kitelepülést bejelentették az illetékes adóhatóságnak, és a hatóságot arról is tájékoztatták, hogy lesz kint jövedéki termék is. Az üdítőitalok mellé négy üveg szeszes italt (egy üveg vodkát, egy gint, egy Uniciumot és egy üveg whiskyt) vittek, azonban a rendezvényen nem fogyott el mind a négy üveg alkohol, ezért azokat a rendezvény után visszavitték a pubba.

Az adóhatóság a rendezvény után pár napon belül megjelent a bárban, és jövedéki ellenőrzést végeztek. Jegyzőkönyvbe vették, hogy négy üveg bontott alkohol volt a raktárban. A határozat szerint a bár jövedéki törvénysértést követett el azzal, hogy „készleten választékonként két azonos egy literes kiszerelésű jövedéki terméket tartott, és a raktárban megbontott jövedéki terméket tárolt.”

„Valamennyi jövedéki termék származását számlával igazoltuk, ezzel nem volt gond. Viszont egy azonos alkoholból csak egy üveg lehet nyitva, ami egy literes, azaz a négy üveget nem lehetett volna ott tartani, de a rendezvény után miért dobnék ki négy üveg alkoholt, ha hiányzik belőle pár cent?” – teszi fel a kérdést Bozó Zsuzsanna, a pub tulajdonosa. 

Két hete kapták meg a határozatot, amely szerint egyrészt csekély mértékű szabálysértés miatt 40 ezer forint mulasztási bírsággal és 60 nap bezárással bűntette a NAV a szórakozóhelyet.

A Caledonia nem először követett el szabálysértést, de a most kiszabott büntetést így is túlzónak tartják. A bárt 2009-ben azért marasztalták el, mert egy üveg felbontott főző whiskyt találtak a konyhában, amit az ételek ízesítésére használtak. „Ez ugye egy skót pubtól nem meglepő. Vagy mégis? De most úgy tűnik, a 2009-es eset és a mostani kitelepülés miatt felbontott négy üveg alkohol miatt kellene hogy bezárjunk a jövő héten” – teszi hozzá Bozó, akinek nincs tudomása arról, hogy ilyen csekély mértékű szabálysértés miatt ennyire súlyos szankciót szabjon ki a hatóság, ezért a határozat ellen fellebbeztek.

Megkeresésünkre a NAV sajtóosztálya azt közölte, a hatóságnak, mint jogalkalmazónak nem feladata egy jogszabály rendelkezéseinek szigorúságát megítélni, és mivel az eljárás jelenleg is tart, ezért nem áll módokban további részleteket közölni. Azonban hozzátették, amennyiben egy gazdálkodó megsérti a jövedéki törvényt, azaz az üzlethelyiség rakterében szabálytalanul tárol szeszes italokat, az első jogsértés alkalmával 30, minden további jogsértésnél esetében 60 napra be kell zárni a helyet.

{module 221}
gsztszakújság
gsztszakújsághttps://gsztujsag.com
GSZT szakújság :: Gasztronómia : Szálloda : Turisztika
- Advertisment -

Legfrissebb

Receptek

Így szabadulhat meg a szálkáktól

Felmérések bizonyítják, hogy bár a magyarok rajonganak a halas ételekért, sokan azért nem mernek ilyen fogást készíteni, mert tartanak a szálkáktól. A szálka azonban...

Egy kis bacon sok mindent megváltoztat

Az intenzív ízű, ropogós bacon valódi kulináris varázslatot képvisel. Egyetlen szelet megváltoztathatja az egyszerűbb fogásokat, és új dimenziót adhat az ételélménynek. Az alábbiakban néhány...

GSZT hírlevél

Ne maradjon le a gasztronómia és turisztika legfontosabb híreiről! Iratkozzon fel hírlevelünkre!