Működésének négy éve alatt ezúttal a legfontosabb csokoládés szakmai elismerését sikerült megszereznie a chocoMe-nek. A magyar csokoládémanufaktúra 2014 tavaszán a nemzetközi, független és a világ egyik legrangosabb csokoládéversenyén, az International Chocolate Awards-on mérettetett meg, és az európai elődöntőben ezüst érmet nyert a mogyorós Raffinée-val.
Â
Az elÅ‘döntÅ‘ben dÃjazott termékek indulhattak az International Chocolate Awards világbajnokságán is (World Final), ahol a chocoMe mogyorós Raffinée termékét szintén ezüst éremmel dÃjazták a tejcsokoládés drazsé jellegű termékek kategóriájában.Â
A chocoMe az elsÅ‘ és eddig egyetlen hazai csokoládékészÃtÅ‘, aki ezen a nemzetközi szakmai versenyen az európai elÅ‘döntÅ‘ben és a világbajnokság döntÅ‘ben is érmet tudott szerezni.
A verseny jelentÅ‘ségében a Michelin csillaghoz hasonlÃtható, mÃg jellegében a Bocuse d’ Or versenyhez. A magyar manufaktúrának ez a hetedik nemzetközi csokoládés szakmai elismerése, összesen 24 dÃj tulajdonosa lett a négy év leforgása alatt.
A Fahéjas csokoládéval bevont Piemonte-i mogyorós Raffinée: 
”A világ legfinomabbjának tartott piemontei mogyorószemeket fahéjjal finoman átszÅ‘tt, 40% kakaótartalmú tejcsokoládé-köntösbe burkoltuk, hogy bársonyosan krémes, jellegzetes Ãzük az édes réteg alatt is megmaradjon.” – Ãgy jellemezte a terméket az induláskor Mészáros Gábor chocolatier, a chocoMe alapÃtója, tulajdonosa.