HomeSzállodaBelföldMegmenekülhet a Pólus Palace

Megmenekülhet a Pólus Palace

Új tulajdonoshoz kerülhet a csődbe került gödi Pólus Palace luxushotel, miután a csődegyezséget jóváhagyta a Pest megyei bíróság – olvasható a Napi Gazdaságban.

A lap értesülése szerint a 49 százalékban a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és 49 százalékban Pólus Péter tulajdonában lévő társaság úgy kerüli el a felszámolást, hogy megállapodás született a CIB Bankkal. A bank 5,6 millió eurót kap majd az új tulajdonostól vagy befektetőtől, akinek a kifizetéshez két hét áll rendelkezésre. A lap megjegyzi, hogy a megállapodást nem a CIB, hanem a CIB tulajdonosa, az Intesa Sanpaolo hagyta jóvá.

A Pólus Palace ellen tavaly decemberben indult csődeljárás, majd a csődvédelem alatt megkezdődtek a tárgyalások a hitelek átütemezéséről. A társaság hitelállománya a múlt év végén 1,7 milliárd forint volt. Az MFB 2,5 milliárd forinttal vett részt a fejlesztésben.

(Napi Gazdaság)

gsztszakújság
gsztszakújsághttps://gsztujsag.com
GSZT szakújság :: Gasztronómia : Szálloda : Turisztika
- Advertisment -

Legfrissebb

Receptek

Benczúr aprópecsenye

Körülbelül két órát beszélgettünk, a Hotel Benczúr új séfjével. Ültünk a séf fülkében, időnként bejöttek munkatársai, valamit kérdeztek, ő végig mosolygott, sőt mosolygott a...

Zöldség befőzési receptek

Őrizd meg a nyár ízeit! – így tedd el a zöldségeket télire Most, hogy tombol a nyár, a vasárnapi menü is sokkal izgalmasabb, hiszen a...

GSZT hírlevél

Ne maradjon le a gasztronómia és turisztika legfontosabb híreiről! Iratkozzon fel hírlevelünkre!