HomeSzállodaBelföldMegmenekülhet a Pólus Palace

Megmenekülhet a Pólus Palace

Új tulajdonoshoz kerülhet a csődbe került gödi Pólus Palace luxushotel, miután a csődegyezséget jóváhagyta a Pest megyei bíróság – olvasható a Napi Gazdaságban.

A lap értesülése szerint a 49 százalékban a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és 49 százalékban Pólus Péter tulajdonában lévő társaság úgy kerüli el a felszámolást, hogy megállapodás született a CIB Bankkal. A bank 5,6 millió eurót kap majd az új tulajdonostól vagy befektetőtől, akinek a kifizetéshez két hét áll rendelkezésre. A lap megjegyzi, hogy a megállapodást nem a CIB, hanem a CIB tulajdonosa, az Intesa Sanpaolo hagyta jóvá.

A Pólus Palace ellen tavaly decemberben indult csődeljárás, majd a csődvédelem alatt megkezdődtek a tárgyalások a hitelek átütemezéséről. A társaság hitelállománya a múlt év végén 1,7 milliárd forint volt. Az MFB 2,5 milliárd forinttal vett részt a fejlesztésben.

(Napi Gazdaság)

gsztszakújság
gsztszakújsághttps://gsztujsag.com
GSZT szakújság :: Gasztronómia : Szálloda : Turisztika
- Advertisment -

Legfrissebb

Receptek

Cobb saláta – klasszikus amerikai saláta csirkével, baconnel és rokfort sajttal

Mi az a Cobb saláta? A Cobb saláta az amerikai konyha egyik legismertebb összetett salátája. Gazdag, fehérjében és friss zöldségekben bővelkedő fogás, amely gyakran teljes...

Egyszerű zabpehely szelet recept

Könnyen és gyorsan elkészíthető édesség 15 perc alatt, négy összetevőből A házi sütés nem feltétlenül igényli a hosszú hozzávalók listáját, vagy bonyolult technikákat. Ezt az...

GSZT hírlevél

Ne maradjon le a gasztronómia és turisztika legfontosabb híreiről! Iratkozzon fel hírlevelünkre!