HomeSzállodaBelföldCsillag nélkül is zajlik az élet

Csillag nélkül is zajlik az élet

A működő hazai szállodák mintegy harmada döntött úgy, hogy csatlakozik a Hotelstars minősítő rendszeréhez. A fogyasztóvédelmi hatóság viszont egyelőre hivatalból nem vizsgálja a szállodák jelölését, annak jogosságát.

Hotelstars

Bár a KSH júliusi adatai szerint hazánkban 1024 szálloda működik 59 ezer szobával, ezeknek mintegy harmada döntött úgy, hogy megéri csatlakoznia a Hotelstars minősítő rendszerhez. A legújabb döntésekkel 350-re emelkedett a csillagok használatára jogosult magyar hotelek száma. Ez szobaszám alapján 40 százalék feletti arányt jelent – írja a Világgazdaság mai száma. Az adatok alapján főleg a budapesti és a keleti régió szállodái aktívak.

A csillagok jogosulatlan használatát korábban a helyi jegyzőnek kellett volna ellenőriznie, most pedig ezt a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság bírságolhatna. Az NFH részéről viszont azt közölték a lappal, hogy az elmúlt időszakban hivatalból nem vizsgálták a szállodák jelölését. Ezzel kapcsolatban érkezett bejelentésről egyébként nincs tudomásuk. Ugyanakkor, ha ilyen kérelem érkezik hozzájuk, akkor kivizsgálják az ügyet – nyilatkozták.

Az első esetben előforduló jogsértés esetén kis- és középvállalkozások esetén a pénzbírság helyett csak figyelmeztetést alkalmaznak. A szállodák egyébként négy évig használhatják a megszerzett besorolási csillagokat.

/NOL/A működő hazai szállodák mintegy harmada döntött úgy, hogy csatlakozik a Hotelstars minősítő rendszeréhez. A fogyasztóvédelmi hatóság viszont egyelőre hivatalból nem vizsgálja a szállodák jelölését, annak jogosságát.

Bár a KSH júliusi adatai szerint hazánkban 1024 szálloda működik 59 ezer szobával, ezeknek mintegy harmada döntött úgy, hogy megéri csatlakoznia a Hotelstars minősítő rendszerhez. A legújabb döntésekkel 350-re emelkedett a csillagok használatára jogosult magyar hotelek száma. Ez szobaszám alapján 40 százalék feletti arányt jelent – írja a Világgazdaság mai száma. Az adatok alapján főleg a budapesti és a keleti régió szállodái aktívak.

A csillagok jogosulatlan használatát korábban a helyi jegyzőnek kellett volna ellenőriznie, most pedig ezt a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság bírságolhatna. Az NFH részéről viszont azt közölték a lappal, hogy az elmúlt időszakban hivatalból nem vizsgálták a szállodák jelölését. Ezzel kapcsolatban érkezett bejelentésről egyébként nincs tudomásuk. Ugyanakkor, ha ilyen kérelem érkezik hozzájuk, akkor kivizsgálják az ügyet – nyilatkozták.

Az első esetben előforduló jogsértés esetén kis- és középvállalkozások esetén a pénzbírság helyett csak figyelmeztetést alkalmaznak. A szállodák egyébként négy évig használhatják a megszerzett besorolási csillagokat.

/NOL/

gsztszakújság
gsztszakújsághttps://gsztujsag.com
GSZT szakújság :: Gasztronómia : Szálloda : Turisztika
- Advertisment -

Legfrissebb

Receptek

Alkoholmentes koktél receptek

Felfrissülés a legmelegebb nyári napokra A kerti partik és nyári összejövetelek kötelező eleme a hűsítő italok szervírozása, legyen szó limonádéról, jegesteáról, házi szörpről vagy más...

Libamáj tokaji aszúval

Hozzávalók a Libamáj tokaji aszúval elkészítéséhez: 1/2 kg hízott libamájsófrissen őrölt fehérbors1/4 csészényi tokaji aszú   A zseléhez:1/3 csésze húsleves2...

GSZT hírlevél

Ne maradjon le a gasztronómia és turisztika legfontosabb híreiről! Iratkozzon fel hírlevelünkre!