Idén sem rendezik meg a HollókÅ‘i Húsvéti Fesztivált és a locsolkodást, elmaradnak a Nógrád megyei világörökségi faluban a hagyományÅ‘rzÅ‘ programok is – tájékoztatta az MTI-t a HollókÅ‘i Világörökség-kezelÅ‘ Nonprofit Kft. ügyvezetÅ‘ igazgatója hétfÅ‘n.
Kelecsényi Péter közleményben azt Ãrta: az immár két éve elmaradó húsvéti fesztivál, annak hagyományÅ‘rzÅ‘ forgatagával a vendégeknek és a szervezÅ‘knek is hiányzik, ezért úgy döntöttek, hogy augusztus 20. és 22. között háromnapos hagyományÅ‘rzÅ‘ fesztivált szerveznek ugyanolyan formában, mint húsvétkor teszik.
Ennek részleteiről a későbbiekben adnak tájékoztatást.
Kelecsényi Péter kitért arra, hogy a hatályos szabályoknak megfelelÅ‘en a kézműves- és ajándékboltok mellett a kiállÃtások sem látogathatók, nem kereshetik fel a turisták a várat sem.
A településre érkezÅ‘ túrázókat, sétálni vágyókat korlátozott számban, a településen rendelkezésre álló parkolóhelyek erejéig tudják fogadni, mÃg a forgalmat a helyi polgárÅ‘rség mellett a rendÅ‘rség is irányÃtani fogja. A helyi vendéglÅ‘k, élelmiszert árusÃtók és a helyi piac árusai elvitelre értékesÃthetnek a szabályokat szintén betartva Ãrta.
MTI
Hollókői Húsvéti Fesztivál
Fesztivál hivatalos honlap
Hollókő honlap