6.1 C
Budapest
2026 június 17, szerda
HomeGSZT+Európai UnióElindult a vasút európai éve kampány

Elindult a vasút európai éve kampány

Kampány indult az Európai Unióban a vasút mint biztonságos és fenntartható közlekedési mód népszerűsítésésére, a vasút európai éve az Európai Bizottság és a portugál EU-elnökség szervezésében hétfőn online eseménnyel kezdődött meg – közölte a MÁV Zrt. hétfőn az MTI-vel.

Az Európai Parlament és a Tanács tavaly decemberben jelölte ki 2021-et a vasút európai évének.

A közlemény szerint a nyitóeseményen részt vett Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója, aki a rendezvényen arra hívta fel a figyelmet, hogy a vasút mindössze 1 százalékkal járul hozzá az üvegházhatású gázok kibocsátásához, eközben a személyszállításban 10 százalékos, az árufuvarozásban pedig 20 százalékos a piaci részesedése.

Rámutatott, hogy az európai zöldmegállapodásban megfogalmazott fenntarthatósági célkitűzéseket csak akkor lehet megvalósítani, ha a vasút nagyobb piaci részesedést ér el. Ehhez a legmegbízhatóbb és legbiztonságosabb közlekedési módnak versenyképesebbé kell válnia, amit modern és intelligens szolgáltatások nyújtásával tud teljesíteni. Ezeknek a célkitűzéseknek az elérésében a digitalizáció a legfontosabb eszköz, amelynek ütemét gyorsítani kell.

Homolya Róbert szerint a határokon átnyúló vasúti árufuvarozás zökkenőmentesebbé tételében fontos előrelépés lesz az ERTMS, az Európai Vasúti Forgalomirányítási Rendszer minél szélesebb körű és minél gyorsabb bevezetése.

MTI

Kapcsolódó videó: 2021 a vasút európai éve, videó

gsztszakújság
gsztszakújsághttps://gsztujsag.com
GSZT szakújság :: Gasztronómia : Szálloda : Turisztika
- Advertisment -

Legfrissebb

Receptek

Forró italok a téli kirándulásokhoz

Télen is fontos a mozgás és a friss levegő, ezért érdemes rendszeresen sétálni, kirándulni, egy kicsit kimozdulni otthonról. A hideg idő ellen elsősorban megfelelő...

Ez volt az utolsó vacsora a Titanicon

Százöt év után magyar sztárszakács készítette el újra a Titanicon felszolgált „utolsó vacsorát”. Krausz Gábor séf Szende Gabriella kutatásai alapján tálalta annak a menüsornak...

GSZT hírlevél

Ne maradjon le a gasztronómia és turisztika legfontosabb híreiről! Iratkozzon fel hírlevelünkre!