6.1 C
Budapest
2026 június 15, hétfő
HomeTurisztikaFesztiválNyeregszemle 2011

Nyeregszemle 2011

Nyeregszemle 2011A Nyeregszemle egy kifejezetten a lovas hagyományokra épülő háromnapos rendezvény, mely – hagyományteremtő szándékkal – 2011-be első ízben kerül megrendezésre az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban. A rendezvény célja: bemutatni a ló és az ember harmonikus kapcsolatát.

{module 221}

A háromnapos programsorozat gerincét egy egyedülálló keleties mozzanat alkotja: a Nyeregszemlére a lovasok sokasága lóháton vagy fogaton érkezik, a Kárpát-medence különböző tájairól. 

A legnevesebb hazai előadókkal, folyamatosan zajlanak majd ismeretterjesztő előadások a magyarság és a ló kapcsolatáról, de elhangzanak majd olyan történetek is, melyek nem szólnak többről, mint a lovas lét öröméről. A szervezők célja, hogy a Nyeregszemle tovább emelje Ópusztaszer méltóságát.

{module 221}
gsztszakújság
gsztszakújsághttps://gsztujsag.com
GSZT szakújság :: Gasztronómia : Szálloda : Turisztika
- Advertisment -

Legfrissebb

Receptek

Poaca recept, egy hagyományos erdélyi töltött kelt tésztás étel a paraszti konyhából

Az erdélyi konyha egyik laktató, sokoldalúan variálható klasszikusa ebben a receptben A poaca a közép- és kelet-európai paraszti konyha egyik kevésbé ismert, mégis karakteres fogása,...

Kínai kel saláta curry öntettel – friss, gyümölcsös–fűszeres fogás könnyű ebédekhez

A kínai kel saláta curry öntettel egy könnyed, mégis karakteres fogás, amely a roppanós zöldségeket egzotikus gyümölcsökkel és enyhén csípős, krémes öntettel ötvözi. A...

GSZT hírlevél

Ne maradjon le a gasztronómia és turisztika legfontosabb híreiről! Iratkozzon fel hírlevelünkre!