HomeGSZT+Rövid hírek60 éve állt forgalomba a NoHab-GM M61-010-es mozdonya

60 éve állt forgalomba a NoHab-GM M61-010-es mozdonya

A NoHab-GM M61-010 mozdonya november 18-án különvonatként közlekedett Balassagyarmat és Ipolytarnóc között, Ráróspuszta állomást is érintve, hogy ezúton ünnepelje a forgalomba állásának 60. évfordulóját.

Az M61-010-es mozdony a magyar vasúti történelem egyik kiemelkedő alakja a NoHab-GM Alapítvány gondozásában ezen alkalomra szervezett nosztalgia úttal köszönte meg a vasúti közösségnek az elmúlt hat évtizedet. Az M61 típusú mozdonyok a svédországi NOHAB és az amerikai General Motors együttműködésében készültek és hosszú időn keresztül szolgálták a teherszállításban és a vonatközlekedésben.

Az ünnepségen a M61-010 mozdonya emlékeztetett mindenkit a múlt évtizedek vasúti közlekedésére. A mozdonyt az alapítvány gondosan restaurálta és karbantartja, így az érdeklődők találkozhattak az eredeti állapotú mozdonnyal.

A fotón: a NoHab-GM Alapítvány M61-010-es mozdonya a forgalomba állásának 60. évfordulóján különvonatként közlekedik Balassagyarmat és Ipolytarnóc között, Ráróspuszta állomáson 2023. november 18-án.

fotó: Máthé Zoltán / MTI

gsztszakújság
gsztszakújsághttps://gsztujsag.com
GSZT szakújság :: Gasztronómia : Szálloda : Turisztika
- Advertisment -

Legfrissebb

Receptek

Ez volt az utolsó vacsora a Titanicon

Százöt év után magyar sztárszakács készítette el újra a Titanicon felszolgált „utolsó vacsorát”. Krausz Gábor séf Szende Gabriella kutatásai alapján tálalta annak a menüsornak...

3 dietetikus 3 kedvenc receptje

A most zajló Dietetikusok hete alkalmából három dietetikus kedvenc fogását szeretnénk megosztani a nagyközönséggel. Ezek a könnyed ételek a nyári nagy melegben is gyorsan...

GSZT hírlevél

Ne maradjon le a gasztronómia és turisztika legfontosabb híreiről! Iratkozzon fel hírlevelünkre!