A Danubius Hotels csoport negyedik negyedévi árbevétele 11 százalékkal 10,7 milliárd forint fölé, éves bevétele pedig 2 százalékkal 44 milliárd forintra nőtt, miközben a negyedéves adózás előtti vesztesége 52 százalékkal 2,3 milliárd forintra, az éves 145 százalékkal 2,34 milliárdra nőtt – közölte nem auditált, konszolidált, az IFRS, Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok szerint összeállított jelentését a csoport szerdán a BÉT honlapján.
Az euróban kimutatott bevétel tavaly 1 százalékkal bővült, a magyar piac különösen a negyedik negyedévben teljesített jól, a cseh és román piac egész éves felfutása mellett. A csoportszintű foglaltság 60,7 százalékra emelkedett a megelőző évi 60 százalékról. A negyedik negyedévben az EBITDA (183 millió forint) és az üzemi eredmény is javult, főleg a forint gyengülése miatt. A magyarországi szegmens bevétele tavaly 25,3 milliárd forint volt, 1 százalékkal javult, a szállodák foglaltsága 1,1 százalékponttal 58,3 százalékra nőtt, de az átlagos szobaár 3 százalékkal csökkent.
Az egyszeri létszámleépítés költségének ellenére az üzemelési veszteség éves szinten 26 millió forinttal 528 millióra mérséklődött, a többi költségnél elért megtakarításnak köszönhetően. Az adózás előtti éves veszteség 3,1 milliárd forint fölé emelkedett az egy évvel korábbi 1,8 milliárdról.A cseh szállodák hozzájárulása jelentős, 10 százalékos bevétel növekedés volt 2011-ben. A 622 millió forintos működési nyereség 8 százalékkal nőtt. A bevételnövekedés fele a forintnál átlagosan 4 százalékkal erősebb korona árfolyamhatásának tulajdonítható, amelynek egyben, forintban kifejezve, költségnövelő hatása is volt.
A szlovák szegmens működési bevétele kis mértékben emelkedett, 9 milliárd forintra, a románé 11 százalékkal bővült, 1,6 milliárd forintot tett ki, a működési eredmény 260 millió forint lett az előző év hasonló időszaki 203 millió forint után.A pénzügyi tevékenység vesztesége 2011-ben 2,8 milliárd forint volt, a megelőző évi 1,3 milliárd forintos veszteség után, amit főleg a nem realizált árfolyam különbségekkel magyaráz a társaság. 2011-ben 1,9 milliárd forint árfolyamveszteség (többsége nem realizált) keletkezett a pénzügyi eszközök és kötelezettségek átértékelésével, míg ez az összeg 2010-ben 500 millió forint.
(MTI)