Az Accor 2024 harmadik negyedéves jelentése

Accor Hotels szállodacsoport - szálloda, vendéglátás

12 százalékos bevételnövekedés az előző évi adatokhoz képest a szállodacsoportnál

A globális szállodaipari csoport, az Accor, közzétette 2024 harmadik negyedéves pénzügyi jelentését, mely szilárd növekedésről tanúskodik. Az adatok szerint a vállalat a tavalyi év hasonló időszakához képest 12%-os bevételnövekedést ért el, így a csoport harmadik negyedéves bevétele elérte az 1,434 millió eurót.

Ez a dinamikus eredmény főként az Accor prémium és lifestyle márkáinak lendületének, illetve az olimpiai játékok által gerjesztett franciaországi keresletnövekedésnek köszönhető. A pozitív pénzügyi eredmények összhangban vannak a vállalat vezetőjének, Sébastien Bazin vezérigazgatónak a célkitűzéseivel is, aki a csoport operatív és pénzügyi fegyelmét hangsúlyozta.

Stabil növekedés az Európai és Észak-Afrikai térségben, illetve a PM&E divízióban

Az Accor három fő szegmensében – prémium, középkategóriás és economy (PM&E) – a szállodák szobaárbevétele (RevPAR) 5%-kal nőtt 2023 azonos időszakához képest. A legnagyobb növekedést a szobaárak emelkedése hozta, bár a szállások kihasználtsága is pozitív irányban változott. A legkiemelkedőbb régió az Európa és Észak-Afrika (ENA) térség volt, ahol a RevPAR értéke 6%-kal nőtt.

Franciaország, amely az olimpiai játékok prémium partnereként szerepelt, jelentős keresletnövekedést tapasztalt különösen Párizsban. A vidéki szállodák üzleti teljesítménye is stabil maradt, de a magasabb összehasonlítási bázis miatt szeptemberben némileg visszaesett a tavalyi rögbi világbajnokság hatásaihoz képest.

Az Egyesült Királyság a régió bevételének 12%-át adja, itt mind Londonban, mind vidéken stabil RevPAR-növekedés volt tapasztalható. Németországban, amely az ENA térség szállodai bevételének szintén 12%-át képviseli, a növekedés erőteljesebb volt a nyári időszakban, különösen a hazai kereslet hatására.

Kihívásokkal teli Ázsia-Csendes-óceáni régió és közepesen növekvő közel-keleti piac

A Közel-Kelet, Afrika és Ázsia-Csendes-óceáni térségben mérsékelt, mindössze 1%-os RevPAR-növekedés volt tapasztalható, azonban országonként nagy különbségek mutatkoztak. Délkelet-Ázsia, amely a régió szállodai bevételének 34%-át teszi ki, nemzetközi keresletből, különösen Kínából profitált, így itt a növekedés a legerőteljesebb. Ezzel szemben a Közel-Kelet és Afrika, mely a régiós bevételek 20%-át adja, visszaesést mutatott, amit több tényező, például a vallási zarándoklatok időzítése és a szaúd-arábiai Umrah elhalasztása okozott. Dubai néhány szállodája az áprilisi áradások miatt zárva tartott, de a tevékenység itt is hónapról hónapra javuló tendenciát mutatott.

A Csendes-óceán térsége, amely a bevételek 26%-át adja, stagnáló növekedést mutatott a gazdasági bizonytalanság és az alacsony fogyasztói bizalom miatt, míg Kína a helyi piac gyengélkedése miatt esett vissza. Bár a kínai utazók a nemzetközi szállodapiacot, különösen Délkelet-Ázsiában lendítették fel, a belföldi piacot a csökkenő fogyasztás nyomta vissza.

Az amerikai térségben Brazília jelentette húzóerőt

Az amerikai kontinens, mely főként Brazília teljesítményét tükrözi, az üzleti kereslet és a Sao Paulóban tartott rendezvények hatására pozitív RevPAR-növekedést tapasztalt. A térség szállodai bevételének 60%-át Brazília adta és itt a vállalati szektor jelentős igénye hajtotta a növekedést.

Erős bővülés a Luxus és Lifestyle kategóriában

Az Accor luxus és lifestyle (L&L) divíziója 7%-os RevPAR-növekedést könyvelt el, elsősorban a magasabb kihasználtság révén. A luxus szegmens, amely a divízió bevételeinek 73%-át képviseli, 5%-os növekedést mutatott, amit valamennyi márka erősödése támogatott. Az életmód szegmensnél, ahol főként a népszerű üdülőhelyek, például a török és egyiptomi szállodák teljesítettek jól, 14%-os RevPAR-növekedést regisztráltak.

Pénzügyi előrejelzések és további tervek

A csoport ambiciózus jövőbeli terveket is bemutatott. 2024-ben a becsült EBITDA-t 1,100 és 1,125 millió euró között várják, ami szintén bizakodásra ad okot a vállalat további fejlődését illetően. Az Accor célkitűzéseit a francia Potel & Chabot felvásárlása is segíti a luxus szegmensben, amely további 56 millió euróval járult hozzá a bevételnövekedéshez. Az év során 47 új szálloda nyitott meg, ami 8000 új szobát jelent, így a cég portfóliója szeptember végére 5638 szállodából és 838 826 szobából állt. A tervekben további 231 000 szoba megnyitása szerepel.

Az Accor negyedéves jelentése megmutatja, hogy a cég sikeresen használta ki a piaci trendeket és a nemzetközi keresletet, valamint az olimpiai játékok által gerjesztett franciaországi turizmus hatásait. Az Accor elkötelezett amellett, hogy hosszú távon is növekedési pályán maradjon, miközben a globális piacokon változatos és prémium szállodai élményt kínál vendégeinek.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .