Eszközbeszerzésre, fejlesztésre igényelhetnek támogatást a hazai zenés-táncos szórakozóhelyek és alkalmi vendéglátó üzletek
Folytatódik a vidéki vendéglátóipari vállalkozások támogatása. Közel 300 millió forint értékű vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a vidéki zenés-táncos szórakozóhelyek és alkalmi vendéglátó üzletek, amelyek augusztus 5. és szeptember 5. között nyújthatják be igényeiket, tájékoztatta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) az MTI-t.
Az üzletenként igényelhető egymillió forintos támogatás immár a harmadik elemét képezi annak a 13 milliárd forint összértékű támogatási programnak, amelyet a magyar kormány indított a vidéki vendéglátóhelyek versenyképességének növelése érdekében. Az MTÜ közleménye szerint a mostani kiírás során közel 200 vidéki alkalmi vendéglátó üzlet és további 100 zenés-táncos szórakozóhely részesülhet támogatásban.
Pályázati feltételek és felhasználási lehetőségek
A támogatás célja, hogy a vidéki vendéglátóipari vállalkozások fejlesztésekkel és korszerűsítésekkel csökkenthessék versenyhátrányukat. Az egymillió forintos keret többféle célra használható fel, beleértve a korszerű konyhatechnológiai eszközök beszerzését, energiahatékony és gazdaságos üzemelést támogató fejlesztéseket, valamint a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök vagy készletek beszerzését. A támogatás akár nagyobb beruházásokhoz is hozzájárulhat.
A pályázati folyamat egyszerűsítése érdekében a jelentkezéseket minimális adminisztrációval, a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) rendszerén keresztül lehet benyújtani, amely ügyfélszolgálattal is támogatja a pályázókat.
A program célja és hatása
A Vidéki kis- és közepes vendéglátóipari vállalkozások versenyképességének növelése című program harmadik eleme a hazai turizmus területi koncentrációjának mérséklését célozza, elősegítve a vidéki szolgáltatók piaci helyzetének javítását. Az MTÜ és a szolgáltatók javaslatai alapján a kormány 15 milliárd forintos keretösszegű programot indított a turizmus fejlesztésére és versenyképességének erősítésére.
A forrásokat elsősorban a vidéki vendéglátó üzletek energiahatékonyságát célzó beruházásokra és eszközbeszerzésre fordítják, de része a programnak a Tourinform irodák korszerűsítése és a hagyományos kávéházi cigányzene megőrzése és népszerűsítése is.
Őszi ütem: kávézók, büfék, italüzletek és bárok
A program további őszi ütemeiben újabb lehetőségek nyílnak a vidéki vendéglátóipari vállalkozások számára. Ekkor a kávézók, büfék, italüzletek és bárok is benyújthatják pályázataikat, hogy korszerűsítsék eszközeiket és fejlesztéseket hajtsanak végre üzleteikben.
A támogatási programmal kapcsolatos további információk és a részletes pályázati kiírás elérhető a kisfaludyprogram.hu weboldalon. A pályázatok benyújtásának határideje szeptember 5., így az érdeklődőknek érdemes minél előbb megkezdeni a szükséges dokumentáció összeállítását és a pályázati anyagok benyújtását.
A magyar turizmus és vendéglátás további fejlődését és a vidéki régiók versenyképességének növelését célzó program újabb lendületet adhat a hazai vállalkozásoknak, hozzájárulva a fenntartható és gazdaságos működéshez, valamint a vendéglátás színvonalának emeléséhez.