A Telekom 2015-tÅ‘l a fesztivál egyik támogatója, ennek köszönhetÅ‘en Telekom Aréna néven visszatér a Szigetre az elektronikus tánczene megasátra. Kiderült, hogy a mainstream elektronikus zene legfiatalabb szupersztár DJ-je, Martin Garrix prezentálja a Fesztiválköztársaság eddigi leglátványosabbnak ÃgérkezÅ‘ End Show-ját.
A korábban kiderült nevek mellett az alt-J, a Florence and the Machine vagy Jamie Woon, no meg Robbie Williams – kinek -1. napi koncertjére az elsÅ‘ 10.000, kedvezményes árú jegyet már el is kapkodták. Mintegy harminc név közt a számos új arc mellett több, korábban hatalmas bulikat csapó visszatérÅ‘ zenekart is köszönthetünk, sÅ‘t van néhány, melyek nélkül már nem is lenne Sziget a Sziget.
Jelenleg a DJ Magazin top 100-as listájának 4. helyén áll az az ifjú titán, akinek fellépése önmagában egyet jelent egy elképesztÅ‘ bulival, a Sziget utolsó estéjén ráadásul egy minden eddiginél látványosabb tűzijáték-, fény- és lézer show is várható. Sziget Fesztiválköztársaság End Show-ját ezúttal Martin Garrix zenéje kÃséri.
A NagyszÃnpadhoz tartozó hÃr még, hogy egy korábbi nap délutánján köszönthetjük itt ismét a fergeteges bulijairól hÃres Gogol Bordello zenekart is.
Tucatnyi névvel rukkolt elÅ‘ az A38 nagysátra. Legújabb lemezével érkezik a Katie White énekesnÅ‘ és Jules De Martino multiinstrumentalista-producer alkotta indie-dance-pop duó, a The Ting Tings. Szintén tavaly megjelent ötödik nagylemezével jön a Szigetre a brit indie-folk énekes-dalszerzÅ‘ csodagyerek, Mike Rosenberg, művésznevén Passenger. Mindössze 20 éves, gyönyörű hanggal megáldott brit R&B-soul énekesnÅ‘, aki pályafutását szinte egybÅ‘l a slágerlisták élérÅ‘l indÃtotta. Ella Eyre nemsokára megjelenÅ‘ bemutatkozó albuma az idei év egyik legjobban várt lemezei közé tartozik. Az elmúlt két év egyik legnagyobb sikertörténete a Milky Chance nevéhez fűzÅ‘dik: Stolen Dance cÃmű bemutatkozó dalukkal egybÅ‘l meghódÃtották Európát, a másfél évvel ezelÅ‘tt megjelent debütáló lemezükkel pedig már Amerikát is körbejárták, most a Szigetre érkeznek. A hetvenes évek soulját és funkját indiepopos, néhol elektronikus környezetbe épÃtÅ‘, élÅ‘ben héttagú Jungle zenekar a legnagyobb amerikai és európai fesztiválokon, Ãgy a Szigeten is fellép idén. Tyler, The Creator pályafutása elején elnyerte az MTV legjobb új elÅ‘adójának járó dÃjat, két évvel ezelÅ‘tti, Wolf cÃmű albuma az év egyik legtöbbet emlegetett rap lemeze volt, most pedig a Szigetre tart. Aligha kell bemutatni a magyar közönségnek az Infected Mushroom duót: a pszichedelikus trance világában egyeduralkodó izraeli (jelenleg Los Angelesi székhelyű) formáció több mint 15 éve szállÃtja a közönséget beszippantó, folyamatosan változó elektró ütemeket. Legfrissebb, januárban megjelent negyedik nagylemezével érkezik újra a Szigetre – keményebb zenét kedvelÅ‘knek – az Enter Shikari, akik a fesztiválok legnagyobb bulijaiért felelÅ‘sek. Gramatik egy szlovén származású, Amerikában élÅ‘ és alkotó DJ-producer. Dalaiban különös érzékkel keverednek az oldschool hip-hop és elektronikus elemek, de fejbólogatós chill-out, dubstep és funky témákhoz is szÃvesen nyúl. 2012-ben három dala is elnyerte a legjobb dalnak járó dÃjat a Beatport Music Awards-on. Érkeznek a világhÃrű Hospital Records istállójának tagjai: a walesi High Contrast és a bécsi Camo & Krooked duó valamint Fred V & Grafix, Danny Byrd és MC Dynamite a műfaj legnagyobbjai közé tartoznak, ezt mi is megtudhatjuk. A Jett Rebel név a 24 éves multiinstrumentalista énekes-dalszerzÅ‘, Jelte Steven Tuinstra projektjét takarja. A fülbemászó, dallamos pop-rockban utazó fiatal srác generációjának egyik legaktÃvabb és legtehetségesebb figurája. Hollandia jelenleg legaktuálisabb és legnépszerűbb indie-rock zenekara, a Kensington. Igazi sikertörténet az övék, tavaly megjelent harmadik nagylemezükkel rendre teltház elÅ‘tt játszottak, bizonyára Ãgy lesz az A38 sátorban is.
A világzenei műfajt erÅ‘sÃti a MasterCard Világzenei NagyszÃnpadon fellépÅ‘ Mariza, aki már sorra meghódÃtotta a világ legrangosabb koncerttermeit és több mint egymillió albuma kelt el. RendkÃvüli hangjával és lenyűgözÅ‘ elÅ‘adásmódjával mára a fado legfényesebb csillaga lett. Nem kell itthon bemutatni a Goran Bregovic Wedding And Funeral Band-et, és Bregovic – a Cigányok ideje, illetve az Underground cÃmű filmekbÅ‘l ismert – dalait, melyek ma már világszerte a Balkán örökzöldjeiként terjednek. Lassan a Sziget házi zenekarává vált a Leningrad, mely a Sziget azon visszatérÅ‘i közé tartozik, amelyben nem lehet csalódni. Nincs kegyelem: az orosz underground és ska hÃvei most is megkapják a magukét. A Che Sudaka története egy igazán tanulságos sztori arról, hogy milyen mélyrÅ‘l milyen magasra lehet jutni, és arról, hogy igazán lazán is lehet szociálisan húzós témákról dalolni. Punkkal, skával, reggae-vel, raggával, salsával és közben ugrálva, ahogy bulizni jó. A Canzoniere Grecanico Salentino mediterrán befolyásokban gazdag repertoárja a koncerteken bámulatos élményt garantál, ezt most a Szigeten élhetjük át.
A Colosseum fellépÅ‘ibÅ‘l is megismerhetünk néhányat. Az Apollonia három párizsi underground DJ kollaborációját takarja, tech-house szettjeikkel 2012 óta járják a világ klubjait. Dixon, a berlini elektronikus zenei szÃntér markáns elÅ‘adója, egyedi látásmódú DJ és producer, az Innervisions kiadó alapÃtója és vezére, aki szolid, finoman eklektikus, lebegÅ‘ atmoszférájú deephouse, illetve funky house anyagairól ismert. Gui Boratto huszonegyedik századi polihisztor: mérnök, producer, zeneszerzÅ‘ és DJ, akinek egyedülálló munkái a kilencvenes évek közepétÅ‘l rendszeresen jelennek meg a világ legnagyobb könnyűzenei és elektronikus zenei kiadóinál. A klubkultúrában közel húsz éve pörgÅ‘ Michael Mayer az underground dance világának egyik legszÃnesebb egyénisége, a világhÃrű Kompakt elektro művészellátó fÅ‘nöke.  Marcel Dettmann egy kultikus berlini elektronikus zenész-producer, a Berghain klub rezidens DJ-je akit néhány éve az év techno elÅ‘adójának választották a Beatportal listáján. A My Favorite Robot három kanadai DJ-producer kollektÃvája, akik kiadóként és DJ-ként is működnek párhuzamosan. Hitvallásuk egyszerű: hanyagolni a klasszikus zenei normákat és minél szélesebb körben eljuttatni az elektronikus zenéket a hallgatókhoz.