2010. december végéig ennyien fordultak meg Budapest nemzetközi légikikötÅ‘jében érkezÅ‘ vagy induló utasként. Ez azt jelenti, hogy a gazdasági válság csúcspontján tapasztalt gyengélkedést követÅ‘en ismét növekedésnek indult a hazai légiközlekedés. MÃg 2009-ben még 4,2 %-os visszaesést könyvelt el a Budapest Airport (BA), 2010 már a fellendülés éve volt, mivel a tavalyi számokhoz képest közel 100 ezerrel, vagyis 1,2 %-kal több utas vette igénybe a repülÅ‘tér szolgáltatásait – tudtuk meg a BA közleményébÅ‘l.
Minden reményt felülmúlóan jól sikerült a nyári utazási szezon a Budapest Airport számára, 2010 utasforgalmi adatai a 2007-es rekordévet idézték. Akkor 2,4 millió utast indÃtott és fogadott a magyar fÅ‘város nemzetközi repülÅ‘tere, ezt a számit ismét sikerült beállÃtani a július-augusztus-szeptemberi nyári csúcsidÅ‘szak alatt. A növekedés egész évben egyértelmű és dinamikus volt, amit jól szemléltet, hogy a 2009-es adatokkal összevetve, 2010-ben szinte minden hónapban több utas fordult meg a repülÅ‘téren. Kivételt képez ez alól az áprilisi idÅ‘szak, amikor az izlandi vulkánkitörés miatt Európa szerte ezernyi járatot kellett törölni és a repülÅ‘tereknek több napos kényszerpihenÅ‘t kellett elszenvedniük.
2010-ben számos új légitársaság és új desztináció jelent meg a Budapest Airport kÃnálatában, valamint számos társaság sűrÃtette meglévÅ‘ járatait. Többek között csak a múlt évben 5 új járatot indÃtott BudapestrÅ‘l a Wizz Air, egy célállomással bÅ‘vÃtett a Germanwings, valamint az év végén több éves kihagyás után visszatért Budapestre a holland KLM is. A múlt év forgalmi statisztikáiból kiderül, hogy folytatódott a diszkont légitársaságok piacán a Wizz Air magabiztos menetelése, amely közel 26 %-al több utast szállÃtott BudapestrÅ‘l, mint 2009-ben. De kiemelkedÅ‘en jól teljesÃtett a Lufthansa és Germanwings is, hiszen mindkét német társaság 10 %-ot meghaladó mértékben növelte a forgalmát.
Emellett a 2010-es adatok azt mutatják, hogy a hagyományos légitársaságok közül a kÃnai Hainan Airlines, a Carpatair, az Air France és az Aerosvit, a fapados légitársaságok közül az EasyJet, valamint a Jet2.com, a charter légitársaságok között pedig a Travel Service is jelentÅ‘sen növelte jegyeladásait a budapesti járatokon.
A Budapest Airport bizakodva tekint a 2011-es esztendÅ‘ elé is, hiszen a piaci szereplÅ‘k bizalmának jelei már most megmutatkoznak. Ez év áprilisától napi járatot indÃt az American Airlines New York és Budapest között, illetve január 17-én érkezett az öt csillagos légitársaságként emlegetett Qatar Airways, amelynek segÃtségével számos délkelet ázsiai és ausztrál célállomás immár egy átszállással elérhetÅ‘ lesz a magyar fÅ‘városból. Ugyancsak bizakodásra adhat okot a repülÅ‘tér és a turisztikai szakma összefogása, melyet bizonyÃt, hogy a Budapest Airport és a Magyar Turizmus Zrt. 2010 decemberében stratégiai marketing együttműködési megállapodást Ãrt alá a légiközlekedés és az idegenforgalom élénkÃtése érdekében.
Szintén 2011-ben nyÃlik meg a repülÅ‘tér 2-es termináljának új központi csarnoka, a SkyCourt, vagyis Égi Udvar. A tervek szerint az elsÅ‘ utasok már március végén, a téli-nyári menetrend fordulón vehetik birtokba a SkyCourtot, amely valódi élménnyé varázsolja a repülés elÅ‘tt eltöltött idÅ‘t és egyben a magyar fÅ‘város egyik legújabb emblematikus épülete lesz.