Sokat fejlődött az elmúlt öt évben a sportrepülőtér, egy harmincas éveiben járó nő viszi a hátán a fejlesztéseket
Az elmúlt öt évben jelentős fejlődésen ment keresztül a Dunaújvárosi Repülőtér, melyet egy harmincas éveiben járó, ambiciózus nő, Mihalcsek Noémi vezet. Az ő vállalkozása, a Baracs Repülőtér Kft. 2020-ban vette át a repülőtér üzemeltetését és azóta számos fejlesztést hajtott végre, aminek köszönhetően a repülőtér újra felkerült a hazai légi közlekedés térképére.
Mihalcsek Noémi, akit gyerekkora óta vonzott a repülés világa, elkötelezett céljai iránt. Annak ellenére, hogy családjában nem voltak hagyományai a repülésnek és maga is zeneművészeti végzettséggel rendelkezik, tíz év külföldi munkavállalás után hazatérve talált rá igazi szenvedélyére. Egy tandemugrás során ismerkedett meg a repülés világával, ami azonnal magával ragadta. „Annyira jó volt, hogy nem hagyott nyugodni a gondolat: én ebből akarok megélni egyszer. Tetszett ez a szabadság, hogy itt vagyok egy hatalmas területen, jönnek-mennek a repülők, az emberek pedig négyezer méteres magasságból ugranak le, hogy megváltsák a világot” – emlékezett vissza a kezdetekre.
Az elmúlt években a repülőtér infrastruktúrája jelentős mértékben fejlődött. A kempinget kibővítették, új oktatótermet építettek és már modern szaniter helyiségekkel is rendelkeznek. A repülőtér területén található Ittas Ürge bár pedig magas minőségű street food élményt nyújt a látogatóknak. A fejlesztéseknek köszönhetően a repülőtér nem csak a repülés szerelmeseit, hanem a helyi közösséget is vonzza.
Mihalcsek Noémi elmondta, hogy a kezdetek nehezek voltak, de hittek a céljaikban és minden akadályt leküzdöttek. „Nagy kihívást jelentett az a berögződés, hogy a nőnek a fakanál mellett van a helye. Mindenki csak legyintett rám. Könnyebbség volt ugyanakkor, hogy a koncepciónkat anyatigrisként védtem, és mindvégig kiálltam az elképzeléseink mellett” – hangsúlyozta.
A koronavírus-járvány idején a fejlesztések nem álltak meg. Az infrastrukturális beruházások mellett új áramkapacitást építettek ki és a baracsi önkormányzat segítségével ivóvíz hálózatot is létrehoztak. Ezen kívül kerítést építettek, fákat ültettek és létrehozták a streed food bárt, amely már jó hírnévnek örvend a környéken.
A repülőtér célja, hogy minél több emberrel megismertesse a repülést és eloszlassa azt a tévhitet, hogy ez csak a kiváltságosok hobbija. „Részben szolgáltatás alapú repülőteret építünk, aminek lényege, hogy megpróbáljuk megteremteni a lehetőséget mindenki számára a repüléshez. Pilótának lenni, ejtőernyőzni, tandem ugrani misztikusnak számít, holott ezek ugyanolyan hobbik és szakmák, mint bármely másik, csak a levegőben történik” – magyarázta Noémi.
A repülőtér az egyik legjobban megközelíthető Budapest környékén, ami nemcsak a helyi lakosokat, hanem a távolabbról érkező pilótákat is vonzza. A cél, hogy a repülőtér továbbra is méltó legyen régi híréhez.
fotó: Dunaújvárosi Repülőtér