Új korszak a fenntartható repülésben a „Zöld Tarifa” globális hosszútávú útvonalhálózatra történő kiterjesztése
2024 december 4-től új szintre lép a Lufthansa Csoport fenntartható repülésért tett erőfeszítései. A Green Fare tarifa már nemcsak rövid és középtávú, hanem hosszútávú járatokon is foglalható lesz világszerte. Az innovatív kezdeményezés eddigi sikereit követően a légitársaságcsoport most több mint 850 000 járaton kínálja fel az utasoknak a lehetőséget, hogy hozzájáruljanak az egyéni, repüléssel kapcsolatos CO2-kibocsátásuk csökkentéséhez.
Két év tapasztalat és több millió fenntarthatóbb repülés
A Green Fare tarifa 2023 februárjában indult rövid- és középtávú útvonalakon és azóta több mint kétmillió utas választotta ezt a környezetbarát opciót. Az eddig megtett intézkedések eredményeképpen közel 190 000 tonna szén-dioxid-kibocsátást kompenzáltak, amely több mint 1300 München és New York közötti járat kibocsátásának felel meg.
„Ambiciózus célokat tűztünk ki a repülés fenntarthatóbbá tételére” – nyilatkozta Dieter Vranckx, a Lufthansa Csoport kereskedelmi igazgatója. „A Green Fare tarifa globális hosszútávú útvonalhálózatra történő kiterjesztése nemcsak számunkra, hanem az egész légiközlekedési iparág számára kulcsfontosságú lépés.”
Mi rejlik a Green Fare tarifa mögött?
A Green Fare jegyek vásárlásával az utasok automatikusan hozzájárulnak a CO2-kibocsátás csökkentéséhez. Ez a tarifa tartalmazza a fenntartható repülőgép-üzemanyag (SAF) használatával elért közvetlen kibocsátáscsökkentést és a Lufthansa Csoport magas színvonalú klímavédelmi projektjeibe történő befizetéseket is.
Az európai és észak-afrikai útvonalakon a CO2-kibocsátás 20%-át SAF használatával csökkentik, a maradék 80%-ot pedig klímavédelmi projektekkel kompenzálják. Interkontinentális járatok esetében ez az arány 10% SAF és 90% klímavédelmi hozzájárulás. A Green Fare jegyek további előnyökkel is járnak, mint például ingyenes módosítási lehetőség és extra mérföldek gyűjtése.
A jövő útját egyengetve
„A Lufthansa Csoport mindig is úttörő szerepet játszott a légiközlekedés fejlődésében” – hangsúlyozta Grazia Vittadini, a csoport technológiai igazgatója. „A Green Fare nemcsak egy újabb lépés a fenntarthatóság felé, hanem egyértelmű üzenet is, hogy a fenntarthatóbb repülés már ma is megvalósítható.”
Az SAF – amely biogén maradékanyagokból származik – használata révén akár 80%-kal csökkenthető a CO2-kibocsátás az életciklus teljes hosszában. A Lufthansa Csoport szigorúan ellenőrzi, hogy az ügyfelek által választott SAF mennyisége hat hónapon belül beépüljön a csoport repülési műveleteibe.
Globális példamutatás
A Lufthansa Csoport által támogatott 19 klímavédelmi projekt – melyeket olyan elismert szervezetek biztosítanak, mint a myclimate vagy a ClimatePartner – garantálja a legmagasabb szintű minősítést, például Gold Standard tanúsítvánnyal. Emellett a csoport négy technológiaalapú projekten is dolgozik, hogy a CO2-kompenzációs piac új technológiák felé mozduljon el.
A Lufthansa, az Austrian Airlines, a SWISS, a Brussels Airlines, az Edelweiss és az Air Dolomiti által üzemeltetett járatokon túl az Eurowings külön „PlanetBlu” néven kínál fenntarthatóbb repülési lehetőségeket.
Új szokások a repülésben
Miközben a világ légiközlekedési ágazata fenntarthatósági kihívásokkal néz szembe, a Lufthansa Csoport Green Fare tarifája egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Bár jelenleg az utasok mindössze 4%-a választja ezt az opciót, a csoport célja a tudatosság növelése és a fenntarthatóbb utazási szokások kialakítása.
A Green Fare tehát nemcsak egy jegy a következő repülésre, hanem egy lépés a fenntartható jövő felé.
fotó: Lufthansa Group